Ide od druh cvičenia, pri ktorom sa posilňuje hlboké vnútorné svalstvo, čím predstavuje dobrý doplnok životného štýlu pre ľudí trpiacich bolesťami chrbta z dlhodobého sedenia a minimálnej fyzickej aktivity, alebo naopak pre športovcov, ktorých šport ich núti nerovnomerne zaťažovať jednu stranu tela.

Kalanetika je zároveň veľmi účinná pri formovaní postavy, najmä problematických ženských partií a nemusíte sa pri nej báť prílišného nabratia svalovej hmoty alebo tzv. „bulked up“ efektu, ktorý je častým dôvodom pre ženy skončiť s fitnessom. Dôkazom je aj fakt, že tento typ posilňovania je vo veľkej miere využívaný v aktivitách a športoch, kde elegantné ženské línie hrajú dôležitú úlohu, akými sú práve moderná gymnastika či balet.

V rámci tréningu striedame posilňovanie so stretchingom, pričom prvky pozostávajú prednostne z kmitavých pohybov a výdrže v konkrétnych polohách. Zameriavame sa na správny postoj a držanie tela, aby sme sa vyhli prípadným zdravotným problémom, a tým zároveň zvyšujeme efektivitu cvičenia. Používame mäkké pilatesové podložky/karimatky, krátke expandery, prípadne 0.5kg závažia na členky.

ROZVRH TRÉNINGOV

V prípade záujmu sa treba prihlásiť prostredníctvom e-mailu

Regeneračné a poradenské centrum Čaroin, Kosatcová 24/A, BA – DNV, STREDA o 19:45 (8€)

*Ponúkam možnosť individuálnych tréningov v rozsahu 1h (60 min) v cene 20€ alebo online 1h / 10€